دوران درخشش آلمان به پایان می رسد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
اقتصاد > جهان - کمی پس از قهرمانی آلمان در جام جهانی مجله نیوزویک از عنوان "به قرن آلمان" خوش آمدید برای یکی از شماره هایش بهره برده بود که ستایشی بود از عملکرد اقتصادی کشور آلمان.
 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، چند ماه قبل آلمانی ها شرایطی رویایی را سپری می کردند: منطقه یورو به رهبری آلمان در حال خروج از رکود بود، عملکرد اقتصادی آلمان این کشور را به الگویی برای دیگر کشورها تبدیل کرده بود و مهم تر از همه این ها اینکه تیم فوتبال آلمان قهرمان جام جهانی شده بود. عملکرد آلمانی ها به قدری همه را تحت تاثیر قرار داده بود که مجل نیوزویک در یکی از شماره هایش از تیتر "به قرن آلمان خوش آمدید" بهره برد و نوشت که شیوه برخورد آلمانی ها با مسایل که شامل شناسایی مشکل، تحلیل آن و یافتن راه حل می شود کارایی خود را از اقتصاد گرفته تا فوتبال به اثبات رسانده و به همین خاطر قرن جدید را می توان قرن آلمان نام نهاد.

اما تنها طی چند ماه شرایط برای آلمانی ها کاملا تغییر کرد تا جایی که هفته نامه اکونومیست نوشته: "درست در حالی که نگرانی ها درباره ورود آلمان به بحران اقتصادی افزایش یافته، آلمانی هایی با اخبار بدتری هم مواجه می شوند که یکی از آن ها شکست تیم فوتبال آلمان در مقابل لهستان است." البته لهستانی ها اعتقاد دارند که پیروزی آن ها در مقابل آلمانی ها تنها یک اتفاق نبوده بلکه نشانه ای است که قدرت گرفتن لهستان در صحنه اقتصادی و سیاسی جهان. برای مثال مجله اکونومیست نوشته که لهستانی ها طی ماه های اخیر در بسیاری جنبه ها مانند رشد اقتصادی، میزان افزایش اشتغال و دستمزد عملکرد بهتری از آلمانی ها داشته اند، هرچند که لهستان در مقایسه با آلمان همچنان کشوری فقیر محسوب می شود.

اما برای آلمانی ها موضوع تنها رقابت با لهستان نیست. بحران اوکراین به شدت بر روابط اقتصادی روسیه و منطقه یورو تاثیرگذار بوده و هرچند که تحریم های اقتصادی بر روسیه تاثیر قابل توجهی داشته اند اما برای تحریم کنندگان اروپایی نیز بدون دردسر نبوده اند. از شرکت های بزرگ آلمان گرفته تا کشاورزان هلندی، همگی در حال از دست دادن بخشی از بازار خود هستند آن هم درست در شرایطی که منطقه یورو به سختی تلاش می کند تا بار دیگر وارد بحران تازه ای نشود. زمان بیشتری لازم است برای اینکه مشخص شود آیا عملکرد خوب آلمان در دوران بحران بدهی ها در اروپا و همچنین پیروزی خیره کننده با هفت گل در مقابل برزیل روزهایی درخشان از دورانی بوده اند که اکنون به پایان رسیده و یا اینکه ادعای مجله نیوزویک در مورد اینکه این قرن را باید قرن آلمان نام نهاد، هنوز درست است.

اطلاعات شرکت

 | آدرس : ورامین کمربندی ورامین به  پیشوا خ امام حسین 
 |  تلفن:(۱۰خط)۳۶۲۶۶۶۳۴-۰۲۱
 |  پست الکترونیک : info@mehrad-wire.com
 |  فکس : داخلی 5
نقشه

ورودی نامعتبر

تمامی حقوق این سایت برای صنایع مفتولی مهراد محفوظ میباشد.