کشش سیم مفتول

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کشش سیم مفتول یک دگرگونی در سایز وقطر مفتول می باشد.

در این دگرگونی سیم مفتول با گذر از داخل قالب به سایزهای دلخواه تبدیل می گردد.

 قسمتهای مختلف دوزه (قالب کشش)

قالب کشش مفتول  که به حلقه کشش یا دوز معروف می باشد از قسمتهای زیر تشکیل شده است:

1- قسمت ورودی وظیفه تقسیم یکنواخت مواد روغنکاری یا پودر کشش بر روی قالب کشش را بر عهده دارد                    

2-بعداز قسمت ورودی مخروط کشش شروع می شود اندازه مخروط کشش بیشتربه نوع متریال محصول و نیز به  مواد روغن کاری یا پودر کشش یبستگی دارد.

3- قسمت راهنما وظیفه کالیبر کردن مواد کشیده شده رادارد .این قسمت به شکل مخروط با شیب ضعیفی در حدود 5% بوده که بخش تنگ تر آن در قسمت خروجی  قرار دارد.

4-حفره خروجی از شکسته شدن لبه پشتی حلقه کشش جلوگیری می کند.حلقه کشش(ماتریس) از الماسه (فلز سخت)بوده وجنس های دیگر کاربرد ندارند و از دستگاه های اسپارک برای ساخت آنها استفاده می شود.

5-پوسته قالب برای تکیه دادن حلقه کشش(ماتریس)استفاده می شود واز شکستن ان دراثر نیروی جانبی جلوگیری می کند.

 

انواع کورهها برای نرم کردن سیم درکشش سرد:

برای نرم کردن دوباره سیم های سخت شونده در اثر کشش از کوره کاسه ای شکل‘ کوره  ها به(Hauben )‘ کوره عبور دهنده و حمام نمک استفاده می شود.

کوره کاسه ای شکل:

در این کوره حلقه های سیم را بوسیله میله ای به درب کوره آویزان می کنند. هنگام براق کردن سطح سیم درب کوره در برابر هوای بیرون کاملآ مسدود می شود و هوای کوره به بیرون پمپ می شود و گاز خنثی وارد کوره می کنند. درب کوره سقف آن را تشکیل می دهد و به وسیله جریان آب خنک می شود. درجه حرارت این کوره به حدود 800c می رسد پس از آنکه سیم کاملآ برافروخته شد کوره را خاموش می کنند و آنرا در مدت8 تا12 ساعت خنک می کنند

کوره  هابه (Hauben ):

در این کوره ها جریان حرکت گرما (انتقال حرارت) بهتر از کوره کاسه ای شکل می باشد. حلقه سیم در قسمت پاینی کوره قرار گرفته و درپوشی از ورق نازک روی آن گذاشته می شود ودرب دیگری که بوسیله گاز با جریان برق گرم می شود روی کوره را می پوشاند.

کوره های زمینی

در این نوع کوره که در دل زمین قرار دارد ابتدا محلی به صورت کله قند حفر می شود به طوری

که بالای کوره به اندازه دهنه لوله مسدود می گردد انتقال حرارت از پائین ترین قسمت کوره یا وسیله فن و یا مشعل صورت می پذیرد تا زمانی که لوله حاوی مفتول بر افروخته شده انتقال حرارت قطع شده  و محصول به مرور دمای طبیعی خود را به دست آورد و مفتول آنیل شده مورد بهره برداری قرار می گیرد.

 

اطلاعات شرکت

 | آدرس : ورامین کمربندی ورامین به  پیشوا خ امام حسین 
 |  تلفن:(۱۰خط)۳۶۲۶۶۶۳۴-۰۲۱
 |  پست الکترونیک : info@mehrad-wire.com
 |  فکس : داخلی 5
نقشه

ورودی نامعتبر

تمامی حقوق این سایت برای صنایع مفتولی مهراد محفوظ میباشد.