مفتول سیاه

 

این محصول عموما در کارخانجات تولید MESH و 3DPANEL و کارخانجات تولید محصولات

 

  جوشی و صفحات مشبک و دیوارهای پیش ساخته ساختمانی تولید و ارائه می گردد.

 

    مفتول در انتهای خط کشش در چند مرحله چربی زدایی شده و به رنگ سفید

 

  صاف و صیقلی در آمده و به سفارش مشتریان عزیز  به اندازه های ( 30 الی 3متر)

 

  شاخه و ارائه می گردد .

 

    همواره فرآیندهای کنترل و تضمین کیفیت در ساختار این محصول مد نظر می باشد .

 

 

 

 

    

مش و 3dpanel

   

 

     

مش و 3dpanel

  

   

 تریدی پنل یا پانل ۳ بعدی مدت زمانی است که در صنعت ساخت و ساز خودنمایی می نماید.

 

  صنعت ساخت ساز با روش های جدید و گوناگون در کشورهای پیشرفته کم کم از حالت سنتی

خارج و روند صنعتی به خود گرفته است.

 

    این محصول از یک لایه فوم در بین دو شبکه به هم جوش خورده فلزی(مش)تشکیل شده 

که در نهایت با بتن ریزی در محل پروژه با ضخامت ۱۰ ال ۱۲ سانت با وزن کم تشکیل می شود .

 

    سبکی ُ، مقاومت ، یک دستی ، سرعت در ساخت ، عایق سرما و گرما ، عایق صدا ،چند مزایای

بارز این محصول است .

    

 

 

مفتول قالب بندی

 

     این محصول از میلگردهای سایز 6/5 و 8 میلیمتر با عملیات کشش سرد در کلاف هایی

 

  با قطر 30 سانتیمتر و با وزن ( 15 ) کیلوگرم تولید و در کوره های مخصوص

 

  در شرایط خلا در دمای 900 درجه آنیل و بعد از ساعتها به آهستگی دمای اولیه خود را به دست آورده .

 

   محصول تولید شده از نظر سایز و بسته بندی دارای کیفیت بالایی می باشد و

 

  با این که از نظر شیمیایی ماهیت خود را از دست نداده اما از نظر خواص مکانیکی و فیزیکی

 

  بسیار نرم و انعطاف پذیر می باشد .

چگونگی تولید مفتول مسوار

 شستشو و چربی زدائی از مفتول وچگونگی تولید مفتول مسوار


جهت مسوار کردن مفتول ابتدا باید از سطح مفتول چربی زدائی گردد شست وشو با آب وسایر روش ها  مقداری از چربیهای
سطحی وآلودگیها و رسوبات را از سطح مفتول تمیز می کند  اما مقداری ناخالصی به صورت زنگ زدگیهای عمیق و کلریدها و
سولفات ها و سولفورها در سطح مفتول باقی می ماند که اگر  زدوده نشود هنگامی که مفتول از وانهای سولفات مس گذر می نماید
به صورت لکه های سیاه خود نمائی می کند  و این گونه مفتول تولید شده در روند آبکاری در صنایع مختلف اخلال به وجود
 می آورد پس باید از ابتدا  و در اولین مرحله  چربی زدائی  و زنگ زدائی از سطح مفتول به درستی صورت پذیرت متعصفانه
اکثر مواد اولیه  مصرفی کارخانه جات داخلی در حال حاضر از تولیدات کشورهای چین و اکراین وسایر کشورها   می باشد
ومدت زیادی هم در بنادر ایران تخلیه شده وچون بنادر  همه در فضای باز وبه واسطه قرار دادشتن در کنار دریا دارای رطوبت
فراوان می باشد زنگ زدیگیهای عمیق در سطح  مفتول و سایر فلزات به وجود می آید این روند باعث ریزش فراوان سطح
مفتول واز بین رفتن درصدی از سرمایه داخلی می شود  .پس چربی زدائی و زنگ زدائی در ابتدای تولید یکی از مهمترین
مراحل روکش کردن مفتول با سولفات مس می باشد در مرحله بعدی نحوه کشش و جمع آوری مفتول مد نظر می باشد که
روشهای مختلف  با توجه به امکانات هر تولید کننده متفاوت می باشد ونهایتانحوه شاخه نمودن  و بسته بندی مناسب می باشد
که خود دادستانی جداگانه دارد که در مقوله ای دیگر  به آن پرداخت  خواهد شد.

نگارش: صنایع مفتولی مهراد

کشش سیم مفتول

کشش سیم مفتول یک دگرگونی در سایز وقطر مفتول می باشد.

در این دگرگونی سیم مفتول با گذر از داخل قالب به سایزهای دلخواه تبدیل می گردد.

 قسمتهای مختلف دوزه (قالب کشش)

قالب کشش مفتول  که به حلقه کشش یا دوز معروف می باشد از قسمتهای زیر تشکیل شده است:

1- قسمت ورودی وظیفه تقسیم یکنواخت مواد روغنکاری یا پودر کشش بر روی قالب کشش را بر عهده دارد                    

2-بعداز قسمت ورودی مخروط کشش شروع می شود اندازه مخروط کشش بیشتربه نوع متریال محصول ونیزبه مواد روغن کاریا پودر کشش یبستگی دارد.

3- قسمت راهنما وظیفه کالیبر کردن مواد کشیده شده رادارد .این قسمت به شکل مخروط با شیب ضعیفی در حدود 5% بوده که بخش تنگ تر آن در قسمت خروجی  قرار دارد.

4-حفره خروجی از شکسته شدن لبه پشتی حلقه کشش جلوگیری می کند.حلقه کشش(ماتریس) از الماسه (فلز سخت)بوده وجنس های دیگر کاربرد ندارند واز دستگاههای اسپارک برای ساخت آنها استفاده می شود.

5-پوسته قالب برای تکیه دادن حلقه کشش(ماتریس)استفاده می شود واز شکستن ان دراثر نیروی جانبی جلوگیری می کند.

 

انواع کورهها برای نرم کردن سیم درکشش سرد:

برای نرم کردن دوباره سیم های سخت شونده در اثر کشش از کوره کاسه ای شکل‘ کوره  ها به(Hauben )‘ کوره عبور دهنده و حمام نمک استفاده می شود.

کوره کاسه ای شکل:

در این کوره حلقه های سیم را بوسیله میله ای به درب کوره آویزان می کنند. هنگام براق کردن سطح سیم درب کوره در برابر هوای بیرون کاملآ مسدود می شود و هوای کوره به بیرون پمپ می شود و گاز خنثی وارد کوره می کنند. درب کوره سقف آن را تشکیل می دهد و به وسیله جریان آب خنک می شود. درجه حرارت این کوره به حدود 800c می رسد پس از آنکه سیم کاملآ برافروخته شد کوره را خاموش می کنند و آنرا در مدت8 تا12 ساعت خنک می کنند

کوره  هابه (Hauben ):

در این کوره ها جریان حرکت گرما (انتقال حرارت) بهتر از کوره کاسه ای شکل می باشد. حلقه سیم در قسمت پاینی کوره قرار گرفته و درپوشی از ورق نازک روی آن گذاشته می شود ودرب دیگری که بوسیله گاز با جریان برق گرم می شود روی کوره را می پوشاند.

کوره های زمینی

در این نوع کوره که در دل زمین قرار دارد ابتدا محلی به صورت کله قند حفر می شود به طوری

که بالای کوره به اندازه دهنه لوله مسدود می گردد انتقال حرارت از پائین ترین قسمت کوره یا وسیله فن و یا مشعل صورت می پذیرد تا زمانی که لوله حاوی مفتول بر افروخته شده انتقال حرارت قطع شده  و محصول به مرور دمای طبیعی خود را به دست آورد و مفتول آنیل شده مورد بهره برداری قرار می گیرد.

 

 

یکشنبه, 25 آبان 1393 ساعت 22:28

انتقاد از واردات گندله آهن با وجود توان تولید داخلی

نوشته شده توسط

یک فعال بازار فولاد کشور از واردات گندله سنگ آهن انتقاد کرد و گفت: این ماده اولیه تولید فولاد به اندازه کافی در کشور وجود دارد، ولی به دلیل توزیع نا مناسب، بخشی از آن از طریق واردات تامین می شود.

 

به گزارش صنایع مفتولی مهراد  به نقل از خبرگزاری دنیای معدن، فردوس امیری توسلی فعال بازار فولاد در استان هرمزگان با حضور در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها گفت: مواد اولیه شرکت فولاد خوزستان سنگ آهن (گندله) و ضایعات آهن است و دغدغه اصلی ما در تولید کمبود ماده خام است.

وی افزود: در کشور با کمبود سنگ آهن (گندله) مواجه نیستیم ولی توزیع آن نامناسب است و در حالی که در استان های همجوار هرمزگان معادنی وجود دارد که می توان ماده اولیه را از آنها تأمین کرد اما به دلیل اینکه اعتبارات به این منابع تخصیص داده نمی شود، نمی توان مواد اولیه را از آنجا تأمین کرد.

توسلی تصریح کرد: رئیس جمهور در سفر به استان هرمزگان در اسفند ماه سال 92 اعلام کرد که این استان می تواند به عنوان قطب فولاد کشور تبدیل شود و باید تلاش کند تا تولید را به 10 میلیون تن در سال برساند.

وی افزود: برای محقق شدن این موضوع همت و اراده ملی لازم است و باید کارگروهی در سطح ملی و استانی در زمینه فولاد تشکیل شود تا مشکلات صنعت فولاد کشور را رصد کند.

فعال بازار فولاد با بیان اینکه یکی از نیازهای اولیه شرکت های فولاد آب است، اظهار داشت: با توجه به اینکه کشور در حال حاضر با بحران آب مواجه است احداث کارخانه ها در مناطقی که این بحران را دارند، منطقی و اصولی نیست.

وی افزود: اگر کارخانه های فولاد در مناطق کم آب احداث شود با کم آبی مواجه می شوند و قطعاً به فعالیت نمی توانند ادامه دهند.

توسلی اظهار داشت: پیشنهاد ما این است که سرمایه گذاران صنعت فولاد کشور در کنار آبهای خلیج فارس کارخانه احداث کنند چرا که در بندرعباس زیرساخت های لازم از قبیل حمل ریلی و دریایی وجود دارد و همچنین اسکله شهید رجایی یک مزیت به شمار می رود و امکان رقابت در زمینه این صنعت با دنیا راحت تر فراهم می شود.

فعال بازار فولاد تصریح کرد: جزیره ای عمل کردن و اینکه هر فرد سرمایه گذار در کنار معدن خود کارخانه ای تأسیس کند، درست نیست، زیرا احداث چنین کارخانه هایی نیاز به کار کارشناسی دارد.

وی افزود: دغدغه اصلی ما سنگ آهن (گندله) است و ما می خواهیم بخشی از معادنی که در نزدیکی شرکت فولاد هرمزگان واقع شده است، را به شرکت فولاد خوزستان برای تولید اختصاص دهند و این نیازمند همت مسئولان و متولیان امر در بخش صنعت و معدن است.

توسلی تصریح کرد: در حالی که ماده اولیه سنگ آهن در کشور به میزان کافی وجود دارد، اما تخصیص منابع بهینه و کارشناسی نیست.

وی افزود: نمی توان در یک فعالیت صنعتی مانند تولید شرکت ما گندله یا همان ماده اولیه را با دلار وارد کرد و شمش یا ماده تولیدی را با ریال فروخت و این مسئله توجیه اقتصادی ندارد.

فعال بازار فولاد بیان داشت: در سال برای 1.5 میلیون تولید کارخانه 2 میلیون و 800 هزار تن سنگ آهن (گندله) نیاز است که علیرغم وجود این ماده در کشور به حد کافی مجبوریم بخشی از آن را از طریق واردات تأمین کنیم.

توسلی با بیان اینکه برخی از معادن سنگ آهن در مناطق کم آب کشور واقع شده اند اظهار داشت: بعضی از استانهای کشور روی خط قرمز آبی قرار دارند، در حالی که معادن مورد نیاز صنایع فولاد هم در آنجا واقع است، ولی با وجود بحران کم آبی مجوز احداث کارخانه های فولاد در آنجا داده می شود.

وی افزود: این کارخانه 95 هزار هکتار وسعت دارد و با ظرفیت 1.5 میلیون تن در سال مشغول فعالیت است که در سال گذشته موفق به تولید یک میلیون و 700 هزار تن شد.

فعال بازار فولاد بیان داشت: این کارخانه در حال حاضر برای 3 هزار نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی داشته است و در 6 ماهه اول سال جاری 220 هزار تن شمش یا اسلب که در صنایع کشتی سازی  و لوله های انتقال گاز و نفت به کار می رود، تولید کرده که بخشی از آن به مصرف داخل می رسد و بخشی هم صادر می شود

پنج شنبه, 22 آبان 1393 ساعت 11:56

فضای بین فولاد سازان دولتی وخصوصی رقابتی نیست

نوشته شده توسط

عالیت شرکت‌ها و کارخانجات دولتی و نبود امکان رقابت‌پذیری بین مجموعه‌های تولید بخش خصوصی با این شرکت‌ها در بازارهای داخلی و خارجی موضوعی است که همواره مورد مناقشه فعالان بخش خصوصی بوده است.

 

به گزارش صنایع مفتولی مهراد  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، به‌طوری که فعالان این بخش همواره معتقد بوده‌اند برخورداری از حمایت‌های مالی و قانونی باعث می‌شود تا فضای رقابتی یکسانی بین تولیدکنندگان وجود نداشته باشد اما اینکه این حمایت‌های دولتی نیز به صورت یکسان میان صنایع دولتی و خصوصی تقسیم می‌شود یا اصولا باید این حمایت‌های مالی و قانونی یکسان بین این دو بخش تقسیم شود یا راه سومی وجود دارد، موضوعی است که با نگاهی به هزینه تمام شده فولاد در این دو بخش، به آن پرداخته‌ایم.

رضا شهرستانی، عضو انجمن فولاد در خصوص هزینه تمام شده تولید فولاد بین صنایع دولتی و بخش خصوصی می‌گوید: صنایع دولتی به طور کل از امکانات و تسهیلاتی استفاده می‌کنند که صنایع بخش خصوصی از آن امکانات برخوردار نیستند لذا هزینه تمام شده فولاد در این دو بخش باهم تفاوت بسیاری دارد.

وی با اشاره به اینکه یک اقتصاد سالم به یک رقابت سالم نیاز دارد، می‌افزاید: حمایت‌های مالی و غیرمالی باعث از بین رفتن صنایع یا حداقل جلوگیری از رشد آنها می‌شود. وی می‌افزاید: وقتی رقابت باشد همه به دنبال این هستند که با حداقل هزینه بیشترین بهره‌وری را داشته باشند در صورتی که صنایع با هر سیستم و هر وابستگی، اگر از کمک‌های دولت استفاده کنند تبدیل به صنایع تنبلی می‌شوند که نمی‌توانند از نظر کیفیت تولید و قیمت با دیگر رقبای‌شان رقابت کنند. این وضعیت برای دولت به دو دلیل محدودیت زمانی و پرداخت مضاعف حمایت‌های مالی امکان‌پذیر نیست.

این عضو انجمن فولاد اضافه می‌کند: زمانی که صنایعی مانند فولاد احداث شد و به راه افتاد مسئله کیفیت محصول تولید شده یا ظرفیت‌سنجی منطقه و بازار و جزئیات دیگر خیلی مهم نبود فقط تمام تلاش صورت گرفت که مواد اولیه این کارخانجات به هر قیمتی فراهم شود تا کارخانه نخوابد.

او ادامه می‌دهد: نکته دیگر اینکه میزان سرمایه‌گذاری و کمک سیستم بانکی بین این دو بخش، به این دلیل که گذاشتن پول از این جیب به جیب دیگر دولت تلقی می‌شد قابل مقایسه نیست. به عنوان مثال در دنیا به ازای هر تن فولاد در قسمت احیا ۲۰۰دلار، در قسمت ذوب ۲۵۰ دلار و در قسمت نورد ۱۰۰ دلار و جمعا ۵۵۰ دلار هزینه تمام شده در نظر گرفتند در حالی که اگر فولاد مبارکه را مثال بزنیم که تولید فولاد را از ۳ میلیون تن شروع کرده و به تازگی بعد از ۲۰ سال به ۵ میلیون تن رسیده است وتازه توانسته به ازای هر تن فولاد ۱۵۰۰ دلار سرمایه‌گذاری کند که ۳ برابر نرم بین‌المللی است. ضمن اینکه تولید از ۳ میلیون تن تا ۵ میلیون تن ۱۵ سال طول کشیده در حالی که معمولا این زمان بین ۲ تا ۵ سال است.

وی می‌افزاید: به این شکل هم از لحاظ زمان و هم از لحاظ هزینه، تولید فولاد در بخش دولتی چند برابر متوسط جهانی قیمت تمام شده دارد. این در شرایطی است که این اتفاق برای صنایع وابسته به دولت و نیمه دولتی در یک فضای رقابتی ناسالم با بخش خصوصی رخ داده. در حالی که صنایع دولتی از تسهیلات ۳ درصدی که وابسته به صندوق ذخیره ارزی است، استفاده می‌کنند ولی بخش خصوصی از طریق بانک‌های خصوصی و با پرداخت‌های ۲۵ تا ۳۰ درصدی تسهیلات می‌گیرند.

از طرف دیگر بخش‌های دولتی می‌توانند مواد اولیه را زیر قیمت جهانی تهیه کنند در حالی که بخش خصوصی باید با قیمت جهانی و به صورت نقد مواد اولیه خود را تهیه کند. ضمن اینکه صنایع وابسته به دولت، تسهیلات دریافتی را معمولا با دیرکردهای زیاد بازپس می‌دهند درحالی که این امکان برای بخش خصوصی فراهم نیست.

رضا شهرستانی عضو انجمن فولاد با اشاره به اینکه اگر هر ماه دیرکرد پرداخت تسهیلات ۲/۵ درصد برای این صنایع سود داشته باشد هر سه ماه ۷/۵ درصد سود به جیب می‌زنند اظهار می‌کند: مجموع اینها باعث می‌شود قیمت تمام شده فولاد در بخش خصوصی و دولتی بیش از ۶۰ درصد تفاوت داشته باشد.

وقتی یک صنعتی اعلام می‌کند در یک سال میلیاردها تومان سود کرده، آیا از سود واقعی دارند صحبت می‌کنند یا این سودها به دلیل استفاده از رانت‌ها و حمایت‌های خاص به‌دست می‌آید و چگونه است که در همین زمان بخش خصوصی دارد زیان می‌دهد؟ چرا باید چند نوع نرخ ارز داشته باشیم در حالی‌که هر اختلاف قیمت در ارز موجب رانت خواهد شد و از رقابت سالم در عرصه تولید جلوگیری خواهد کرد.

وی با بیان اینکه رشد و توسعه اقتصادی صنایع کشور در گرو واگذاری تمام و کمال و واقعی به بخش خصوصی است، تصریح می‌کند: در این صورت این صنایع در یک شرایط یکسان با یکدیگر رقابت می‌کنند و مشکلاتشان محدود به مدیریت می‌شود که اگر در این مورد مشکل داشته باشند به راحتی قابل حل است.

هزینه‌های سربار خصوصی‌ها زیاد است
 اما این اعتقاد تمامی فولادی‌های بخش خصوصی نیست چنانکه احمد دنیانور، مدیرعامل فولاد جنوب در این‌باره می‌گوید: قبول دارم دولتی‌ها از سوبسید و یارانه در خرید سنگ آهن استفاده می‌کنند اما این امر به تنهایی باعث اختلاف قیمت و هزینه تمام شده بین بخش خصوصی و دولتی نمی‌شود؛ یارانه‌ای که دولت فقط برای خرید سنگ‌آهن این واحدها در نظر می‌گیرد از ابتدا وجود داشته و چیز تازه‌ای نیست ولی آنچه باعث اختلاف هزینه تمام شده می‌شود این است که مقدار فولاد تولید شده در واحدهای فولادی دولتی قابل مقایسه با بخش خصوصی نیست.

صنایع فولاد دولتی بسیار بزرگ هستند و هزینه‌های سربارشان به شدت پایین می‌آید و به همین دلیل از حاشیه سود بالاتری برخوردارند. وی اضافه می‌کند: ۹۰ درصد از واحدهای خصوصی تولید فولاد میانگین تولید سالانه شان ۱۰۰ هزار تن است و این قابل مقایسه با فولاد مبارکه که بالای ۵ میلیون تن تولید دارد نیست و قطعا اگر هزینه‌های تولید بر ۱۰۰ هزار تن فولاد تقسیم شود بیشتر است از اینکه در ۵ میلیون تن سرشکن شود.

وی ادامه می‌دهد: با این حال سوبسیدهای دولتی در صنایع بزرگ فولاد وجود دارد ولی موضوع اصلی قیمت تمام شده به حجم تولید بستگی دارد و درمورد تسهیلات دریافتی از بانک‌ها، جز آنکه به دولتی‌ها راحت‌تر وام و تسهیلات می‌دهند هیچ تفاوتی بین این دو بخش نیست. دنیانور با بیان اینکه صندوق ذخیره ارزی هیچ تسهیلاتی را به صورت مستقیم به دولتی‌ها پرداخت نمی‌کند، می‌گوید: این صندوق تسهیلات را در اختیار بانک‌ها می‌گذارد و آنها با ضوابط و شرایط خود اقدام به پرداخت آن به صنایع فولاد دولتی یا خصوصی می‌کنند و از این لحاظ هیچ تفاوتی بین نرخ بهره تسهیلات این دو بخش وجودندارد.

او معتقد است از طرف دیگر بحث فرار مالیاتی در بخش خصوصی به دلیل اینکه در دفاتر، فروش‌شان را پایین‌تر نشان می‌دهند بیشتر مطرح است در حالی که در بخش دولتی صنایع فولاد امکان چنین فرارهای مالیاتی وجود ندارد و آنها مرتب و کامل مالیات‌شان را می‌پردازند.

مدیرعامل فولاد جنوب ادامه می‌دهد: در ایران ۱۴۰ واحد تولید فولاد وجود دارد که فقط ۱۵ تا ۱۶ واحد، دولتی هستند. از این تعداد فولادسازی‌های مبارکه، خوزستان، ذوب آهن اصفهان، فولاد خراسان و فولاد اسفراین، فولادی‌های شناسنامه‌دار دولتی هستند و یک سری دیگر از فولادی‌ها به بانک‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مانند آذربایجان، فولاد بناب و ارفع تعلق دارند.

چهارشنبه, 21 آبان 1393 ساعت 19:58

ذوب آهن اصفهان موفق به کاهش قیمت تمام شده محصولات شده است

نوشته شده توسط

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: در حال حاضر فعالیت‌های بسیار موثری برای کاهش قیمت تمام شده صورت گرفته که برخی از آنها شامل کاهش مصرف کک،‌مواد آهن دار،‌آب، برق و گاز طبیعی است.

 

به گزارش صنایع مفتولی مهراد به نقل از خبرگزاری ایلنا از اصفهان، اردشیر سعد محمدی، در دیدار با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس ایمیدرو با اشاره به اینکه این شرکت آمادگی لازم برای افزایش تولید را دارد اما به دلیل شرایط بازار فعلاً این کار را انجام نمی‌دهد، افزود: مجموعه این اقدامات باعث شده ذوب آهن برخلاف سایر شرکت های بزرگ فولادی موفق به کاهش قیمت تمام شده محصول خود شود.
در حال حاضر فعالیت‌های بسیار موثری برای کاهش قیمت تمام شده محصولات ذوب آهن صورت گرفته است که این موضوع موجب کاهش مصرف کک،‌ مواد آهن دار،‌ آب، برق و گاز طبیعی شده است.
وی با ارائه گزارشی از عملکرد هفت ماهه این شرکت در سال ٩٣ گفت: رشد ٤٢ درصدی تولید فولاد خام،‌رشد ١٩ درصدی تولید محصول نهایی،‌کسب رکورد های تولیدی در بخش های مختلف، راه اندازی باتری شماره یک کک سازی،‌ راه اندازی واحد پالایش گاز کک و بازیابی مواد شیمیایی طرح توازن،‌تولید شمش A٩٠٠‌ با مقطع ٢٥٠*٣٣٠ جهت تولید ریل و تیر آهن بال پهن، امضای تفاهم نامه تولید ریل با حضور سه وزیر،‌کسب عنوان صادر کننده ممتاز کشوری و غیره از جمله دستاوردهای ذوب آهن از ابتدای سال ٩٣ تا کنون است.
گفتنی است، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیأت عامل ایمیدرو و هیات همراه با حضور در ذوب آهن اصفهان ضمن بازدید از خط تولید و طرح های توسعه این شرکت، با دکتر سعد محمدی مدیرعامل و جمعی از معاونین این شرکت دیدار و گفتگو کردند.

چهارشنبه, 21 آبان 1393 ساعت 19:46

صادرات قراضه با وجود نیاز مبرم فولاد سازان

نوشته شده توسط

ماجرا از زمانی شروع شد که وزارت بازرگانی صادرات این محصول را آزاد کرد و بسیاری از کسانی‌که در کار خرید و فروش قراضه آهن بودند، صادرات این ماده را به‌صرفه‌تر از فروش به مصرف‌کنندگان داخلی دیدند.

 

ببه گزارش صنایع مفتولی مهراد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، در شرایطی که هر تن قراضه آهن در کشور قیمتی حدود ۴۰۰ تومان داشت، بازار جهانی این ماده را حدود ۴۰۰ دلار می‌خرید. گرچه اکنون تفاوت قیمت داخلی و بازارهای جهانی کمتر شده است اما تاکنون قرار دادن تعرفه‌های مختلف بر قراضه آهن تاثیری بر روند صادرات آن نداشته است، چرا که با احتساب مجموع قیمت داخلی قراضه آهن و عوارض آن همچنان قیمت این محصول در بازارهای جهانی انگیزه لازم را به فروشندگان برای صادرات و البته برخی گروه‌های ذی‌نفع برای قاچاق قراضه آهن می‌دهد.

این در حالی است که در آخرین اقدام، مدیرکل دفتر صادرات گمرک اعلام کرده است عوارض بر صادرات قراضه ۸۰ درصد شده است. در شرایطی که کارخانه‌های تولید فولاد داخل کشور به قراضه آهن به عنوان ماده اولیه نیاز دارند و قیمت داخلی این ماده با قیمت جهانی فاصله دارد، باید دید چه اقداماتی فضا را هم برای فروشندگان قراضه آهن و هم فولادی‌ها مساعد می‌کند. از سوی دیگر برخی از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان قراضه آهن در نامه‌ای به وزارت بازرگانی خواستار توقف صادرات این ماده شده‌اند. در این نامه آمده است آمار موجودی قراضه آهن برخی از واحدهای تولید فولاد به صفر رسیده و این موضوع باعث توقف تولید و در ادامه بروز مشکلات مدیریتی، کارگری، مالی و نیز اجتماعی خواهد شد.

به قراضه آهن داخلی نیاز داریم
 براساس آمارها تولیدکنندگان فولاد و همچنین صنایع ریخته‌گری داخلی سالانه تا مرز ۳ میلیون تن قراضه آهن نیاز دارند. اما قراضه آهن قابل دستیابی در کشور کمتر از ۱/۳ میلیون تن در سال است. از سوی دیگر باید توجه داشت به گفته فولادی‌ها استفاده از قراضه آهن به عنوان پاشنه ذوب در کوره‌های تولید فولاد اجتناب‌ناپذیر است، چرا که ۲۰ درصد شارژ این کوره‌ها را آهن قراضه تشکیل می‌دهد. در شرایطی ایران دست به صادرات آهن قراضه زده است که هم‌اکنون بیش از ۵۰درصد کسری این ماده را داریم و باید به نحوی واردکننده قراضه آهن باشیم. ضمن اینکه بخشی از قراضه آهن که تاکنون صادر شده است از نوع مرغوب بوده و براین اساس قراضه‌های درجه چندم در داخل مانده و با قیمت بالاتر به فروش می‌رسد.در همین راستا آمارها نشان می‌دهد، تاکنون ۳۰ تا ۴۰ درصد از قراضه‌های داخلی صادر شده است.

عوارض ۸۰ درصدی اثرگذار است
 با قرار دادن عوارض ۸۰ درصدی بر صادرات قراضه آهن دولت تلاش کرد جلوی صادرات این ماده را بگیرد، رضا شهرستانی، عضو انجمن فولاد ایران  با با اشاره به موثر بودن عوارض صادرات می‌گوید: البته در بحث صادرات قراضه آهن مسئله‌ای که وجود دارد، اجرایی شدن این طرح است. به اعتقاد شهرستانی اگر این طرح اجرا شود یک کیلوگرم آهن هم به خارج صادر نمی‌شود.


قاچاق قراضه، برهم زننده معادلات
 نکته دیگری که شهرستانی به عنوان عامل برهم زننده این اقدام مطرح می‌کند، قاچاق قراضه آهن به کشورهای همسایه است. موضوعی که به دلیل کمبود عرضه آهن قراضه در داخل کشور به لحاظ روانی بر بازار اثرگذار است و ۲ تا ۳ درصد قاچاق این ماده می‌تواند بازار را متشنج کند. از سوی دیگر با توجه به اینکه به گفته شهرستانی اکنون قیمت هر کیلو قراضه در داخل کشور ۱۲۰۰ تومان و قیمت جهانی هر تن قراضه آهن حدود ۳۲۰ دلار است در نتیجه در صورت اعمال عوارض ۸۰ درصدی و حتی کمتر از آن، قیمت قراضه آهن داخلی با خارجی تفاوت چندانی نخواهد داشت. از سوی دیگر در حالی‌که دارندگان قراضه آهن تلاش می‌کنند با صادرات این ماده به سود برسند.

همتراز شدن قیمت قراضه آهن با قیمت جهانی برای مصرف‌کنندگان به‌صرفه نیست، چراکه چنین کاری باعث افزایش قیمت قراضه داخلی می‌شود.نکته دیگری که باعث شده نظارت بر قاچاق قراضه آهن در کشور درست انجام نشود، فعالیت در این حوزه به شکل قومی - قبیله‌ای است. این موضوع بحث نظارت دولتی را بر میزان تولید قراضه آهن داخلی و نحوه فروش و استفاده آن سخت کرده است.

به واردات نیاز داریم
 با وجود نیاز داخلی به قراضه آهن صادرات و قاچاق این ماده باعث شده است، کمبود قراضه بیش از پیش احساس شود. نیاز به واردات قراضه آهن در چنین شرایطی و به دلیل تامین نشدن نیاز داخلی، یکی دیگر از چالش‌های استفاده‌کنندگان قراضه آهن است. اما به دلیل آماده نبودن شرایط حمل‌ونقل و به خصوص بندرهای ما برای وارد کردن این ماده معضلاتی وجود دارد.

دو نرخی بودن قیمت قراضه وارداتی مسئله دیگری است که تجارت قراضه آهن را پیچیده می‌کند. در واقع اگرمصرف‌کنندگان قراضه آهن بخواهند این ماده را با ارز آزاد وارد کنند قیمت قراضه وارداتی نسبت به قراضه داخلی به صرفه نخواهد بود، اما از آنجا که دولت برای واردات این محصول ارز مبادله‌ای در نظر گرفته در چنین شرایطی توجیه اقتصادی به وجود خواهد آمد. درواقع از یک سو دولت با قرار دادن عوارض بر صادرات قراضه آهن جلوی صادرات این ماده را می‌گیرد و از سوی دیگر برای رفع نیاز داخلی با در نظر گرفتن ارز مبادله‌ای واردات قراضه را به لحاظ اقتصادی مناسب کرده است.

گذشت زمان قیمت قراضه را متعادل می‌کند
 از آنجا که تفاوت قیمت قراضه با قیمت جهانی معضلاتی را ایجاد کرده است به اعتقاد محمد حسین بصیری، عضو هیات علمی دانشگاه این قیمت با گذشت زمان به تعادل می‌رسد. در واقع چون نسبت عرضه به تقاضای قراضه آهن در ایران و جهان کمتر است این ماده کمیاب است اما با توجه به اهمیت قراضه در صنایع فولاد با گذشت زمان قیمت‌ها متعادل خواهد شد و دیگر صادرات یا حتی قاچاق چندانی نخواهیم داشت.
به گفته بصیری؛ چون قراضه ماده اثرگذاری در تولید فولاد است و با داشتن این ماده می‌توان ارزش افزوده زیادی ایجاد کرد قراضه آهن برای ما بسیار مهم است و باید جلوی صادرات این ماده گرفته شود. بصیری با اشاره به اینکه قراضه آهن موجود در کشور کفاف نیاز داخلی را نمی‌دهد، می‌گوید: واردات این ماده نیز برای کشور ما مهم است، چراکه صنایع فولاد ما ظرفیت تولید ۷۰ الی ۸۰ میلیون تن نورد را دارد که با سرمایه‌گذاری در این بخش می‌توان ارزش افزوده زیادی ایجاد کرد

چهارشنبه, 21 آبان 1393 ساعت 19:38

واردات سنگ آهن صادر شده از ایرانیان با 4 برابر قیمت

نوشته شده توسط

نادر قاضی پور، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید برخی افراد سودجو سنگ آهن تولید شده در ایران را از کشور صادر کرده و دوباره با 4 برابر قیمت وارد کشور می کنند.

 

 به گزارش صنایع مفتولی مهراد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، یکی از مهم ترین منابع درآمدی کشور صنعت آهن و فولاد است، اما متاسفانه این صنعت روز به روز به جای اینکه رشد پیدا کند سرعت خود را در سراشیبی سقوط بیشتر می کند، در حال حاضر کشور به 22 الی 23 میلیون تن فولاد نیاز دارد، این در حالی است که واحد های تولیدی داخل فقط قادر به تولید 11 یا 12 میلیون تن آهن هستند.

این یعنی کشور باید برای جبران کسری موجود و نیاز بازار حدود 12 میلیون تن فولاد را وارد کشور کند، که بابت آن باید هزینه کلانی نیز پرداخت گردد، اما تا اینجای کار ایرادات زیادی وارد نیست، مساله از آنجایی درد آور می شود که مسئولان به جای همت برای افزایش تولید این محصول در داخل و کمک به بخشهای تولیدی، گاهی با انجام واگذاری های نامتعارف معدن سنگ آهن به افراد خاص به جای کمک به تولید راه صادرات این محصول را به کشور های دیگر باز می کنند.

صادرات سنگ آهن در روزهایی که به دلیل ورود رقبای جدید روزگار سختی را می گذراند و حتی قیمت پایه یک تن سنگ آهن به 65 دلار رسیده است، به نظر می رسد صادرات این حجم از مواد معدنی خام چیزی جز حراج منابع کشور نمی تواند باشد.

این موضوعی است که بارها نیز از سوی نماینگان مجلس شورای اسلامی نیز مورد انتقاد قرار گرفته است و نمایندگان کمیسیون صنایع و معادن مجلس به عنواین مختلف، مخالفت خود را با نحوه صادرات سنگ آهن و نحوه واگذاری معادن سنگ آهن اعلام کرده اند، اما تاکنون تحرکی از سوی مسئولین اجرایی در این باره صورت نگرفته است.

نادر قاضی پور، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید برخی افراد سودجو سنگ آهن را از کشور صادر و دوباره با ۴ برابر قیمت وارد کشور می کنند. قاضی پور: معدن مواد خام ما را می فرستند به دوبی همان مواد خام را ما دوباره با چهار برابر قیمت می آوردند تو ایران ما باید جلوی این ها را بگیریم گمرک نباید این کارها را دولت باید مصمم باشه جلوی این دزدی ها آشکارا را بگیرید.

نمایندگان دیگر مجلس نیز این نظر را دارند سید شریف حسینی یکی از اعضای کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به این موضوع می گوید، متاسفانه سرمایه گذاری هایی هم که در این زمینه شده است درست نبوده و گاهی نمایندگان رخی از شهرستانها با فشار بر بدنه دولت طرح هایی را در برخی از مناطق پایه گذاری می کنند که امکان بهره برداری از آنها وجود ندارد.

این نماینده مجلس افزود: احداث کارخانه های فولادسازی نیز از جمله مواردی است که از این قاعده مستثنا نبوده و کارخانه هایی در برخی از استانها ساخته شده اند که به علت فاصله زیاد به مراکز فروش و مواد اولیه و یا نبود زیر ساخت مناسب مرقوم به صرفه نیست و به ناچار بعد از مدتی کارخانه تعطیل شده است.

همچنین علی علیلو در این باره می گوید: میزان صادرات مواد خام در مقایسه با میزان واردات آن هم در زمانی که قیمت این محصول در حال کاهش است به زیان کشور است، مسئولان به جای تمرکز بر روی صادرات باید زمینه تولید و فعال شدن بخش خصوصی را فراهم کنند.

سیدمحمد بیاتیان نیز در رابطه با راهکارهای جلوگیری از صادرات سنگ آهن خام گفت: اکنون دولت و مجلس قصد دارند تا با وضع تعرفه و قوانین سختگیرانه، معدن داران را به سمت تولید فراورده های معدنی سوق دهند.

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی افزود: افزایش تعرفه، علاوه بر پیشگیری از صادرات مواد خام معدنی، باعث ایجاد ارزش افزوده و اشتغالزایی می شود و ما هم به دنبال آنیم که از صادرات مواد خام پیشگیری شود.

وی تصریح کرد: به هر حال برای توسعه صادرات مواد فراوری شده باید در کنار اجبار، به فکر ارایه مشوق ها هم بود، در اینصورت معدن داران با توان بیشتری به فعالیت می پردازند.

دبیر اول کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: البته در کنار مشوق های قانونی، باید مشوقهای تسهیلاتی و مالیاتی هم در نظر گرفته شود و دولت می تواند از طریق بخشی از درآمدهای حاصل از هدفمندی یا منابع صندوق توسعه ملی، تسهیلاتی با نرخ های پایین در اختیار معدن داران قرار دهد.

بنابراین به نظر می رسد با توجه به گفته های نمایندگان کشور نمی تواند به این روش ادامه دهد، منابع کشور ارزش فراوانی دارد و باید از آنها محافظت شود، از دست دادن این منابع در درازمدت به ضرر کشور است و نیاز به توجه زیادی از سوی دولت دارد، باید اقداماتی صورت گیرد تا کشور از خام فروشی رهایی یابد و تولید بار دیگر به چرخه صنعت بازگردد.

صفحه 1 از 2

اطلاعات شرکت

 | آدرس : ورامین کمربندی ورامین به  پیشوا خ امام حسین 
 |  تلفن:(۱۰خط)۳۶۲۶۶۶۳۴-۰۲۱
 |  پست الکترونیک : info@mehrad-wire.com
 |  فکس : داخلی 5
نقشه

ورودی نامعتبر

تمامی حقوق این سایت برای صنایع مفتولی مهراد محفوظ میباشد.